razonek.eu

Innowacyjne techniki leczenia chorób zwyrodnieniowych

Ojciec 05.02.2021

Polecane: Wejdź tu

Choroba siatkówki to zwyrodnienie siatkówki, które często mylone jest z odwarstwieniem siatkówki.

Rozróżniamy degenerację zewnętrznej i wewnętrznej warstwy siatkówki. Warstwa wewnętrzna składa się z prętów i stożków.

Warstwa zewnętrzna składa się z cząsteczek zwanych Neu. Zapalenie błony maziowej siatkówki jest chorobą neuropatyczną o postępującym przebiegu. Obejmuje najczęstsze typy zwyrodnienia zewnętrznej warstwy siatkówki, ale nie obejmuje jaskry.

Choroby siatkówki są związane z jaskrą, ponieważ guzy pochodzą z siatkówki i rozprzestrzeniają się po całym organizmie. Aby dokładnie ocenić przebieg jego postępów, należy udać się do lekarza, wykonać fotomikrografię siatkówkową oraz samą chorobę. W przypadku jaskry leczenie skupi się na terapii fotodynamicznej. Zabieg ten koncentruje się na podawaniu odpowiednich leków doustnie (terapia) lub z zastosowaniem miejscowych czopków (leczenie jaskry). Specjalnie w tym celu opracowano wyspecjalizowaną grupę leków. Leki te dobiera się w zależności od rodzaju jaskry.

Miejscowa fototerapia jest najczęściej stosowaną metodą leczenia jaskry. Polega na podaniu miejscowego preparatu składającego się z kwasu glikolowego i kwasu anionowego (najczęściej stosowane środki z tej grupy to miejscowe i ogólnoustrojowe). Najważniejszym czynnikiem jest tutaj terapia lekami miejscowymi, ponieważ jaskra rozwija się bardzo często z otaczających tkanek.

Innym typem leczenia często stosowanym w jaskrze jest laseroterapia. Zabieg wykorzystuje bardzo cienką i skupioną wiązkę światła (tzw. Niskodawkowa fototerapia siatkówkowa). Ta forma terapii jest skuteczna i dobrze tolerowana przez pacjenta.

Warto zwrócić uwagę, że wszystkie trzy typy chorób siatkówki mają charakter postępujący - rozwój guza wiąże się z postępem choroby, a ryzyko jego wyzdrowienia jest związane ze stopniem zaawansowania (stopniem zaawansowania choroby) choroby. Oznacza to, że osoby, u których jaskra nie występuje stopniowo, nie będą miały problemów z powrotem do zdrowia.

Polecane: Wejdź tu

Polecane: Katalog stron

Tagi: choroby leczenia leczenia kanałowe cena leczenia ambulatoryjnego leczenia amantadyną leczenia synonim leczenia kanałowe